sierpnia 09, 2011

Przychodzi taki dzień.

Przychodzi taki dzień kiedy wszystko nabiera kolorów. Przychodzi taki dzień gdy słońce wędruje wysoko po niebie i daje nam prawdziwie letni czas.
Niedziela. Pobudka, śniadanko, to, tamto i owamto, msza w pobliskim kościółku i spontaniczny, piknikowy plan w drodze powrotnej. "Wyjdźmy jak najszybciej i nie planujmy zbyt wiele. Szkoda dnia, szkoda czasu". Zupełnie jakby nas ktoś gonił. W domu następuje wdrożenie planu "A". Szybkie pakowanie koszyka. Owoce, kanapki i czarna kawa. Spienione mleko po śniadaniu wędruje do słoika. Filiżanki, talerzyki, ściereczka czyli zestaw podstawowy. Micha pomidorów, ręczniki i jeszcze spódnica w czerwoną kratkę, letnie koszulki, klapki i pędem na nasz osiedlowy basen. I spokój, i woda, drzewa, rzeczka za płotem, jakiś leśny klimat. Radość wielka małych i dużych:) I śmiech, i piski, bo woda taka zimna i pająk tam chodzi.

Nie było ciasta, przygotowań i specjalnych smakołyków. Będą następnym razem, może jeszcze w tym roku. A jak nie, to mam ten dzień. Co prawda zdjęcia w pełnym słońcu i jakoś tak ich niewiele, ale od czego są słowa i wspomnienia. Takie wesołe, rodzinne chwile.


Kanapeczkę? Ja najchętniej wcinam z pomidorem i bazylią:)
Na końcu ja. Uśmiecham się szeroko, ale wierzcie mi, że niewesoło podrzuca się "tego Pana". Waży sobie, oj waży:))


Tymczasem pa.

6 komentarzy:

 1. Piekny sielski obrazek!Taki dzien z zycia szczesliwej mamy:) pozdrawiam cieplo!

  OdpowiedzUsuń
 2. cudnie !!!!!!!!!!!! po prostu ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dobrze, że takie rodzinne chwile szczęścia można zamknąć w kadr i potem pooglądać sobie w te smętne i pochmurne dni. My również uwielbiamy pikniki rodzinne a moja już taka nie mała Ami również waży całkiem sporo ale wg. mnie dzieci dorodne są cudne i takie wprost do schrupania dla rodziców. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealny rodzinny dzień:)
  pozdrawiam ciepło w ten deszczowy dzień:))
  buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny dziękuję Wam za komentarze, za wszystkie miłe słowa:) Pozdrawiam cieplutko i serdecznie!

  OdpowiedzUsuń