października 19, 2016

Kilka myśli...

Typowy październikowy dzień. Chłód jak nieproszony gość wciska się za kołnierz, chmury wiszą złowieszczo mówiąc, że niebo ma na dziś tylko smętne oblicze. Okna w aucie parują, znów zgubiłam rękawiczki a drogę tarasuje mi tir i sprawia, że zaplanowane przedpołudnie przestawia się w sposób nieoczekiwany. Trochę się wnerwiam ale tylko trochę, bo nogi niosą mnie na spacer, bo słońce postanawia się do mnie uśmiechnąć, bo nad głową mam złoty dach z liści. Jest tak pięknie. Łapię spadające myśli, zgarniam je do kieszeni jak kasztany i upycham głęboko by nie wypadły.
A myśli krążą wokół dzieci. Im są większe, starsze, mądrzejsze tym więcej potrzeba mi otwartych oczu i cierpliwego serca, łagodności. A to tak trudno. Trudno wyznaczać granice szanując wolność. Nie narzucać lecz prowadzić. Na początku na rękach, potem za rękę, wskazując kierunek, by w następnej kolejności iść obok, towarzyszyć, być po prostu. Czasem wydaje mi się, że nie potrafię, nie udaje mi się. Czy to, że się staram wystarczy?
Idąc parkową alejką przypominam sobie, co kochałam robić jako dziecko. Tak szczerze i na serio. Czy coś z tego zostało we mnie, w moich pragnieniach. Nie wiem, chciałam być lekarzem a nie jestem. Uwielbiałam wspinać się na drzewa i wisieć na trzepaku, cóż nie tęsknię za tym;) Lubiłam mówić, dużo mówić, teraz mówię znacznie mniej i znacznie ciszej;) Po co to piszę. Bo część z naszych pragnień się zmienia, nie wytrzymują próby czasu albo przybierają inną formę by się zrealizować. I tak patrzę na moich Chłopców. Co kochają robić, czy będą to kochać w przyszłości. Teraz są tacy ciekawi świata, widzą rzeczy niezwykłe. Widzą, bo ich wyglądają, czekają na nie, marzą o nich. W którym momencie to się zmieni, a może się nie zmieni wcale. Uczę się tego od Nich a może uczymy się od siebie nawzajem i na tym polega bycie razem...
Na zdjęciach trochę naszej jesieni, w domu i na spacerach. Lubicie jesień? Ja bardzo, to jest coś z czego nie wyrosłam, mam to od maleńkości;)
I coś ze szkicownika.
A gdybyście mieli ochotę częściej się ze mną spotykać, to zapraszam do mojego nowego miejsca na instagramie:)
Tymczasem życzę Wam dobrego dnia, do napisania Pa!

17 komentarzy:

 1. Jestem pod takim wrażeniem Twojego posta, że aż brak mi słów. Pięknie napisane, pieknie zilustrowane...zycie jet nieprzewidywalne, czasami jedna chwila sprawia, że to, co kiedyś wydawało nam się ważne i z czym wiązaliśmy przyszłość zmienia się w zupełnie coś innego. Nic nie jest pewnikiem. Warto byc czujnym, świadomym, poznawać siebie...na tych chyba polega piekno zycia. Pędze teraz na instagram!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za tak ciepły odbiór:D Nawet nie wiesz jak mi miło!!!

   Usuń
 2. Piękne słowa i sama prawda... No i te obrazy... Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie i pozdrawiam ciepło:) U nas jakieś ciemności egipskie zapadły i leje. Gdzieś zwiała ta piękna jesień;)

   Usuń
 3. Ładnie napisane :) i te Twoje szkice i zdjęcia... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa:) cieszę się, że ciągle tu do mnie wracasz:)

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia i post bardzo mi bliski. Jestem na podobnym etapie życia. Dzieci coraz większe (6 i 3 lata), zmieniają się, uczą cierpliwości, a czasem często sprawiają, że jej brakuje. Człowiek z jednej strony chciałby dać im jak najwięcej miłości, a z drugiej chce dobrze wychować, przekazać wartości, przygotować do życia w tym (trudnym) świecie... Dziękuję za wspaniały wpis. Daje dużo do myślenia. Pozdrawiam Cię serdecznie :))))
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. P.S. A jesień również bardzo lubię :). Codziennie zachwycam się obrazami, które tworzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu,cieszę się, że zatrzymałaś się u mnie na chwilkę i napisałaś te kilka słów. To tak miło gdy ktoś czyta...:)Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! p.s A u nas dziś wyjątkowo paskudnie, deszcz po kostki brrrr....Ale i tak lubię jesień;)

   Usuń
 6. ... Myśli ma...
  Jak miło czyta się każdy Twój post...i ogląda piękne kadry!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi bardzo:) Pozdrawiam serdecznie i dobrego weekendu!

   Usuń
 7. dawno mnie tu nie było, cudowna atmosfera u Ciebie :)) buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też dawno nie było;)Cieszę się, że jesteś i jeszcze z tak miłym odbiorem, dziękuję:D Ściskam!

   Usuń
 8. Jak ja czekałam. Wspaniałe u Was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia, też jesteś! Dziewczyny macie świętą cierpliwość do mnie:D Ciepełko ślę:)

   Usuń