marca 10, 2009

Gdy się spieszysz...


Wczoraj z racji dziwnego, lekko nostalgicznego nastroju sięgnęłam do naszej domowej biblioteczki po dawno zapomnianą lekturę. Jest nią "Malarstwo chińskie (wstęp do ikonografii)" , które napisał Pal Miklos. Rezultat? Moje myśli świetnie zilustrują te oto cytaty: "Gdy się spieszysz, idź powoli,...jeśli spieszysz się jeszcze bardziej idź okrężną drogą".
"Dostosuj się do rytmu natury: jej tajemnica to cierpliwość"(Ralph Waldo Emerson)
Nota do siebie. Może, by popróbować malowania z gestu . Kiedyś tak malowałam bez konturu, czystą plamą. Hmmm...
Dzisiaj. Bawię się w tworzenie wiosennej kompozycji. Nowy klimat, nowy nastrój, świeży przypływ energii. Ptaszki, bazie i nieśmiałe zielenie. Nawiązując do wczorajszych inspiracji, dziś coś w zupełnie innym tonie. Znalazłam zdjęcia pewnego niezwykłego miejsca , które dawno temu widziałam w jakiejś gazecie. Zachwyciła mnie w nim specyficzna atmosfera, kolory oraz bogactwo faktur. Jego wyjątkowość. Odwiedźcie to miejsce.
Proza dnia. Odwiedziliśmy sobie bibliotekę więc mamy nową literaturę na najbliższe dni. Stasio zaprzyjaźnił się jeszcze bardziej z kredkami i smaruje teraz po wszystkim (dosłownie). Ach! ten twórczy zapał, ta spontaniczność, przejęcie i radość. Cudownie na to patrzeć.
Dużo słońca dla wszystkich! (może je jakoś w ten sposób wywołam).

1 komentarz:

  1. oj tak często zaglądam na blog Arte ego, cudowna atmosfera-magiczna.
    Piękna kompozycja z ptaszkiem-uspokajająca :)

    OdpowiedzUsuń