maja 07, 2010

Komu słońca?

Mi! Nie wiem jak u Was, ale u nas kolejny dzień spływa deszczem. No cóż, majowe piknikowanie trzeba będzie sobie odpuścić, a na pewno przełożyć na czas bliżej nieokreślony. Na poprawę nastroju zrobiłam foto kompozycje z okresu gdy tego słońca był troszkę więcej.
A weekend czeka mnie bardzo wspomnieniowy. Zobaczę się ze szkolną przyjaciółką, której nie widziałam, o rany, rany, jakieś siedem lat! Kiedyś tak wiele nas łączyło, ale po liceum każda z nas poszła swoją drogą, własnym tempem. Widziałyśmy się może kilka razy, wylądowałyśmy w różnych miastach. A teraz się ponownie zobaczymy:)
Nie sposób pozbyć się melancholii i myśli... jej, kiedy to było, ta szkoła. Wieki temu!
Chałka i kawa z mlekiem na przerwie, napój w woreczku ze słomką, lody w kubku z drewnianym patyczkiem i ploteczki po lekcjach. Lubiany "polski" i nielubiana "matma". A wiecie, że rysować i malować zaczęłam dopiero w liceum? Wcześniej jakoś nie myślałam, że potrafię i że lubię. A polubiłam tak bardzo, że stało się to treścią mojego życia. Wcześniej marzyła mi się medycyna. Mój Michał zupełnie nie rozumiał jak ja mogę zaczytywać się w "Triumfie chirurgów" Thorwald'a.
Co było to było, ale miło jest powspominać:)

Aktualnie taka ja. Chociaż nie do końca, bo tyleż co ścięłam włosy:)

Miłego weekendu i może wreszcie jaśniejszego nieba. Pa

6 komentarzy:

 1. lubię Twoje zdjęcia ;)
  więc zapraszam do zabawy pt "dziesiąte zdjęcie",
  po info zapraszam do mojego blogu

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladne zdjecia........i tyle ciepelka wnosza....Maluj rysuj, bo robisz to cudnie, uwielbiam Twoje akwarelki.......
  A z przyjaciolka napewno bedzie bosko !!!! To wyjatkowy czas !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Migoshia jak wrócę z wyprawy poszperam w archiwum i wezmę udział w zabawie:)
  Elfik dzięki wielkie!:D
  Pozdrawiam Was ciepło

  OdpowiedzUsuń
 4. i całe szczęście ze wygrała sztuka z medycyną choć pewnie i w tym byłabyś dobra, pozdrawiam, u nas troszkę słońca było dziś w końcu ale wymarzliśmy na wieczór straszliwie.

  OdpowiedzUsuń
 5. do wszystkich miłośników sztuki dobrej woli. jest fajna akcja w szalenie zacnej sprawie. warta przyłączenia się bez względu na różnice płciowe, religijne, czy te w politycznych zapatrywaniach.

  cel – zebranie 100 000 podpisów pod petycją do premiera z apelem o przeznaczenie 1% (dosłownie: jeden procent) z budżetu na kulturę.

  o bracia i siostry, co nie samym chlebem żyjecie, a telewizyjne igrzyska nie budzą uśmiechu na waszych pyskach! :)
  połączmy się w tym czynie obywatelskim i pokażmy, że siła nas!
  pod tym adresem można dowiedzieć się o szczegółach akcji:
  http://obywatelekultury.pl/

  albo np.:
  http://galeriabrowarna.blogspot.com/2010/05/1-na-kulture.html

  a tu można złożyć podpis:
  http://obywatelekultury.pl/zloz-swoj-podpis/

  przekażcie proszę dobrzy ludeczkowie tę wiadomość drogą blogowo-postowo-pantoflową do jak najszerszego grona odbiorców. a jeżeli wola gospodarzu, poświęć proszę dwa zdania tej akcji u siebie na blogu.
  dzięki za uwagę i z góry przepraszam jeżeli zakłuciem jakąś harmonię w postach panującą.
  pozdrawiam serdecznie z turbo szacunkiem
  obywatel kultury
  czyli jeden z was

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak Ty pięknie malujesz!! Tyle w tych pracach ciepła :) Bardzo mi się tu podoba u Ciebie :). Zapraszam do mnie i na candy i do pooglądania moich prac :). Pozdrawiam serdecznie :).

  OdpowiedzUsuń