grudnia 10, 2012

Kalendarz i co się jeszcze wydarzyło.

Codziennie otwierają się kopertki naszego kalendarza a do woreczka (jaki to cudowny woreczek jest!) wpadają małe paczuszki z łakociami. Jedne zadania robimy od razu inne przekładamy na bardziej sprzyjającą chwilę. Najweselej było przy robieniu ozdób z masy solnej. Co prawda choinkę będziemy mieć filigranową i nie zmieści się na niej za wiele dekoracji ale będziemy je przyczepiać do prezentów. W tym tygodniu zrobię na nich złoty kontur z brokatu a w środku napiszę białe inicjały (może ktoś mi pomoże:) Będzie na bogato. Jutro wyjmę światełka, niech już do nas mrugają i tworzą drogę mleczną na karniszu.
Od kilku dni gdy kukam przez okno widzę biel, piękną biel, do tego słyszę prawdziwy rejwach w naszym karmniku, słucham, patrzę i czuję się coraz bardziej świątecznie. Gdy przecieram okno w kuchni widzę wyraźnie za ile rzeczy mogę dziękować i podnosi mnie to duchu tak bardzo, że aż muszę podskoczyć:D
Zresztą takich podskoków to ja mam nawet więcej. Sanki się wszak zaczęły i ciągnę je nie inaczej jak  galopkiem;) Malowane lale z nas potem są.
No i na koniec zostawiłam super fajną wiadomość. Odwiedził nas najprawdziwszy Mikołaj (Was też?) i zostawił Antosiowi łyżwy. Staś zaczął jeździć w zeszłym roku, ja cóż, mam nówki nieskalane nawet jednym szusem, lecz mocne postanowienie by wyjść na lód jak za młodu. Michał przypomniał sobie co i jak ubiegłej zimy więc idziemy na lodowisko całą familią. Kiedy? Nie wiadomo, bo to zależy jak wiatry będą wiały ale pójdziemy!
:)
Oby dobrze wiały, zgodnie i w jednym kierunku:D
Tymczasem uśmiechniętego poniedziałku Wam życzę! Odśnieżonych dróg, ciepłych kubków i życzliwych twarzy wokół. Do napisania pa.

7 komentarzy:

 1. Witaj
  Piękny adwentowy kalendarz.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczny kalendarz stworzyłaś:) i inne ozdoby..prawdziwe święta u Ciebie:)))
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne te Twoje chłopaki -:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Łyżwy fajna rzecz :) a zima faktycznie taka malownicza w tym roku (póki co) :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kalendarz bardzo fajny, u mnie w tym roku nie ma:( i świece adwentowe jakie proste a jakie efektowne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Łyżwy uwielbiam!na rolkach mam obawy,a na łyżwach żadnych:-)Ale Staś już duży chłopak,no, no!
  Widzę świetne zmiany blogowe i jak zwykle zachwycona jestem...!!
  Czekam na parę słów Moja Droga!
  Buziak!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fuerto, dziękuję i pozdrawiam również:)

  Scraperka, cieszę się, że się podoba:) Cała
  przyjemność w przygotowaniach:D

  Way, oj fajne, choć na zdjęciu Antek właśnie się szykuje by zrobić tygryskowy "skok-szok" na Stasia:D

  Elle, no właśnie, oby święta w tym roku białe wreszcie były:)

  Calla, będzie za rok. A jak nie to są inne przyjemności:) Miło mi, że zauważyłaś świece adwentowe, mnie też spodobał się efekt:)

  Ola, pamiętam, że Ty zimowa dziewczyna jesteś, co na łyżwach ósemki kręci:) Fajnie, że zauważyłaś zmiany na blogu, trzeba było i tu pozamiatać trochę;)Napiszę, napiszę niebawem! Buziaki i uściski i jeszcze śnieżką rzucam, bo wiem, że lubisz zimę:)))

  OdpowiedzUsuń